Ewa Dąbrowska-Jackowska2021-11-07T16:09:00+01:00

Ewa Dąbrowska-Jackowska

Jestem psychologiem, psychoterapeutą, oraz dietetykiem. Od 2012 roku towarzyszę ludziom w ich drodze do zmiany. Psychoterapia jest dla mnie pasją, w której najcenniejsze jest to, że można inaczej patrzeć na świat, można być bliżej swojej wewnętrznej prawdy, bliżej siebie.

Psychologia daje możliwość rozumienia, wspierania ludzi, wprowadzane zmiany przynoszą lepszą jakość życia, co jest ideą mojej pracy. Jestem psychoterapeutą psychodynamicznym co oznacza, że w swojej pracy uwzględniam nieświadome konflikty, pragnienia, które obserwujemy w tworzącej się relacji terapeutycznej.

Interesuje mnie rozwój małego dziecka, to co tworzy jego psychiczną strukturę, jakość relacji z opiekunem, te podstawy dają możliwość zrozumienia cierpienia dorosłego pacjenta: lęk, depresja, trudności w związkach małżeńskich, przyjacielskich, zawodowych, rodzic-dziecko, brak satysfakcji z życia, wybuchowość, nieumiejętność stawiania granic, rozpoznawania emocji.

W Ośrodku Psychoterapii poMOCNI pracuje z osobami dorosłymi, nastolatkami, młodymi dorosłymi, konsultuje, prowadzę rodziców, zmagających się z kryzysami wychowawczymi, pracuje z rodzicami dzieci 0-3 lata.

Kwalifikacje

Ukończyłam:

Psychologię: Katolicki Uniwersytet Lubelski
Dietetykę: Szkoła Wyższa Gospodarstwa Wiejskiego
Psychoterapia: Akredytowane 4-letnie szkolenie w Krakowski Centrum Psychodynamicznym
Specjalizacja kliniczna: w trakcie

Kursy

Pacjent z zespołem zaburzonej więzi i traumatyzującym doświadczeniem różnych nadużyć 2019

Psychologia kliniczna zaburzeń psychicznych; studia podyplomowe 2018

Psychodynamiczna diagnoza strukturalna i jej konsekwencje dla technik leczenia 2016

IV Ogólnopolska Konferencja Zaburzeń Odżywiania 2016

Ukończony kurs: Trening Zastępowania Agresji 2016

VI Ogólnopolska konferencja naukowa: Pomocne techniki w psychoterapii i pomaganiu 2016

Propedeutyka psychologii klinicznej; studia podyplomowe 2014

Doświadczenie zawodowe

Pracowałam w Ośrodku Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości, prowadzę tam terapię indywidualną i grupową osób dorosłych a także terapię osób cierpiących na trudności w odżywianiu.

Współpracowałam jako psycholog w stowarzyszeniu wspierającym osoby niepełnosprawne i przewlekle chore, udzielając interwencji kryzysowych w stanach spadku kondycji psychicznej.

Pracowałam jako psycholog dziecięcy na Oddziale Dziennym Dla Dzieci I Młodzieży, zajmując się diagnozowaniem i prowadzeniem wsparcia terapeutycznego.

W ramach specjalizacji klinicznej odbyłam staże na oddziałach psychiatrycznych osób dorosłych, oddziałach psychiatrycznych dzieci i młodzieży, oddziałach psychiatrii sądowej, oddziałach dla osób uzależnionych, oddziałach neurochirurgii oraz neurologii, oddziałach psychogeriatrycznych.

Moje początki związane z doświadczaniem i nauką kontaktu z drugim człowiekiem rozpoczęły się od odbywania staży na Oddziale Dziennym Leczenia Nerwic i Zaburzeń Osobowości dla dorosłych oraz na Oddziale Dziennym Dla Dzieci i Młodzieży,

Odbyte staże:

Kliniczny Centralny Szpital Banach w Warszawie: Neurochirurgia

W Ośrodku Psychoterapii poMOCNI:

prowadzę psychoterapię indywidualną osób dorosłych, par

prowadzę psychoterapię nastolatków

prowadzę psychoterapię grupową

konsultuje osoby z kłopotem z jedzeniem

prowadzę konsultację, pracę terapeutyczną odnośnie małych dzieci 0-3 lata

prowadzę grupy, kręgi dla rodziców

Zostaw wiadomość

Go to Top